Kas ir Hugu?

HUGU ir iespēja vienmēr just otru sev blakus. Mammu, vīru, bērnu, mīļoto sievieti, jebkuru sev svarīgu un tuvu cilvēku.
Tas ir mīļš, ar rokām iztamborēts, pūkainu aitas vilnu pildīts lācītis, kurā vari ierakstīt savu balsi. Ar rokām tepat Latvijā darināts viss – no rumpja līdz ausu galiem. Rīgā gudru mākslinieku ieliktas acis. Un sirdī – sīksta audio sistēma, kas glabā ierunāto. Saspiežot ķepu, ausī var iečukstēt visu to siltāko. Un tas lāča vēderā paliek uz mūžiem.

Kā tas darbojas?

Tātad – Tavā priekšā ir lācītis. Paņem viņu rokās, pagriez pret sevi. Pa kreisi ir kreisā ķepa. Pa labi - labā. Tie arī ir vadības rīki. Un tagad pie lietas. Esi gatavībā kādam sarūpēt pārsteigumu.

 • 1

  Vēstījuma ieraksts

  Pirms ieraksta pārliecinies, ka apkārt ir maksimāls klusums. Lācīša aizmugurē atver rāvējslēdzēju un ieslēdz ON/OFF pogu uz ON. Lai ierakstītu balsi, saspied un visu ieraksta laiku turi lācīša kreiso ķepu. Sāc runāt pēc pussekundes un saki vēstījumu lācītim labajā ausī aptuveni 20-30 cm attālumā no tās. Pamēģini ierakstu vairākkārt, dažādos attālumos un skaļumos, līdz atrodi labāko variantu. Maksimālais ieraksta laiks - 155 sekundes.
 • 2

  Atskaņošana skaņas pārbaudei

  Lai noklausītos ierakstīto, saspied lācīša labo ķepu. Saspiežot to vēlreiz, atskaņošana apstāsies.
 • 3

  Dzēšana un atkārtots ieraksts

  Īsti nav sanācis? Ja gribi to izdzēst un ierunāt vēlreiz, atkal saspied lācīša kreiso ķepu un paturi to 3 sekundes. Pēc tam atkārto pirmo punktu.
 • 4

  Vēstījuma saglabāšana

  Pats atbildīgākais mirklis. Kad īstā versija ir gatava un gribi to saglabāt, saspied abas lācīša ķepas un paturi tās 3 sekundes. Kad lācītis sāks atskaņot savu ierakstu, esi drošs, ka tas ir saglabāts.
  Atceries to, ka pēc saglabāšanas vairs nav iespējams atkārtots ieraksts, vai tā dzēšana!
 • 5

  Vēstījuma turpmāka klausīšanās

  Turpmāk lācīša sakāmo var noklausīties, vienkārši saspiežot vienu vai otru ķepu.
ierakstīt
runā šeit
atskaņot
Un vēl. Lai negadītos nepatīkami pārsteigumi, lācīti noteikti nevajag:
 • mazgāt
 • likt ūdenī
 • dedzināt
 • plēst un griezt
 • atstāt ieslēgtu visu laiku
 • atstāt tiešos saules staros
 • durstīt ar asiem priekšmetiem
 • pakļaut stipram elektormagnētiskam starojumam
 • neiesakām turēt to temperatūrā virs 40 C un zem 10 C
Neaizmirsti dažkārt nomainīt baterijas! Trīs AA beterijas nodrošina vēstījuma ierakstu un klausīšanos! Tas arī viss. Tagad tikai atliek nogādāt lācīti tā saņēmējam. Lai labi izdodas!

Hugu radītāji

Lauris Rasa

Hugu dvēsele un radītājs

Šobrīd, kad daudzi pārvērtē savas dzīves, kad materiālā pasaule nereti piekāpjas garīgajai, kad mēs kļūstam par pasaules pilsoņiem un fiziskais attālums tiek mazināts ar virtuālu komunikāciju, mums vairāk kā jebkad ir nepieciešams dvēseliskums.

Maija Mackus

Hugu dizaina autore

Lācīša tēls seko man jau vairākus gadus. Man šķiet, viņš atnāca pats - kad radās pirmais, jau zināju, kādam tam jāizskatās. Tāpēc man ir bezgala interesanti jau no paša sākuma - skatīties kā lācis aug, veidojas par HUGU. Un katrs no tiem ir mazliet atšķirīgs – divu vienādu lācīšu nav!. To laikam sauc par radīšanu - tas ir interesanti. Un tas turpinās.

Arnolds Āriņš

Skaņas sistēmas inženieris

Redzot, kā no maza idejas grauda top reāls produkts, jeb HUGU, es ieguvu jaunu pieredzi un paplašināju savas zināšanas radioelektronikas jomā, lai radītu pēc iespējas baudāmāku skaņu. Gluži kā mūziķis attīsta dzirdi instrumenta kvalitatīvākai spēlēšanai, es centos izveidot pēc iespējas labāku skaņu.

Kur iegādāties Hugu?

Interneta veikalā

Radošajā darbnīcā

Zemitāna iela 6 „Zemitāna centrs”, Rīgā,
iepriekš piesakoties pa tālruni
+371 22474846

Kontakti

T: +371 22474846
M: +371 22474846
E: hugu@hugu.lv
Adrese: Zemitāna iela 6 „Zemitāna centrs”, Rīga